Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

15.12.2017

Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

Lietainais laiks sēšanas laikā stipri ietekmējis augsnes stāvokli. Nokrišņi sablīvējuši augsni, izmainījuši tās struktūru, kā rezultātā samazinājusies ūdens filtrācija dziļākos slāņos, pasliktinājušies apstākļi sakņu sistēmai. Tas var būtiski ietekmēt labības pārziemošanu. Tiem sējumiem, kuri pārziemos, būs nepieciešama papildus aprūpe, lai iegūtu ražu. Rudens lietavās sablīvētā augsne, pavasarī kļūs vēl cietāka, kas traucēs attīstīties augu saknēm, kas savukārt ietekmēs minerālmēslu uzņemšanu un  pesticīdu iedarbību.

Kā rīkoties, lai uzlabotu situāciju?

Viens no risinājumiem ir augsnes virskārtas uzirdināšana ar Einbock Aerostar sējumu kontroles ecēšām, kuru zari irdina augsni tikai no pusotra līdz divu centimetru dziļumam, bet labības sējas dziļums ir no trijiem līdz pieciem centimetriem. 

Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

Jutīgajiem augiem (cukurbietēm u. tml.) ir labāk piemērotas rotējošas sējumu kontroles ecēšas. Tās veido rāmis un tam piestiprināti zobveida riteņi. Riteņi ir nostiprināti noteiktā leņķī, tie ripo pa zemes virsmu, iespiežot tiem piestiprinātos ecēšu zarus augsnē, tas savukārt uzirdina augsnes virskārtu, nobīdot sānis sairdināto garozu. Dzeltenīgie, nīkuļojošie augi tiek atbrīvoti no traucējošās, sacietējušās augsnes virskārtas un pēc kāda laika tie iegūst dabisko zaļo krāsu. Uzirdinātā augsne atmosfērā izvada mazāk mitruma, saglabājot to augu attīstībai.


Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

 

Smagākās augsnēs ieteicams lietot ražotāja Einbock rotējošo augsnes kultivatoru "ROTARYSTAR"

 ( 3.00 m, 4.80 m, 6.00 m + 6.40 m)

Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

 

  Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

Dažādu kultūraugu lauki tiek irdināti, braucot atšķirīgā ātrumā, — mazāks ātrums (6—8 km/h) ir piemērots jutīgākiem augiem (sojai, cukurbietēm, rapsim u. tml.). Lielāks ātrums (10—15 km/h) ir piemērots uzdīgušai labībai. Irdināšanas dziļums ir atkarīgs no braukšanas ātruma un augsnes cietības. Svarīgi, lai irdināšanas ātrums un dziļums būtu tāds, kurā ecēšu zari pēc iespējas mazāk „lēkātu” vertikālā virzienā.

 

Rotējošie darba elementi (ķēdes formā ar pirkstiem) droši iznīcina garozu, kas rodas augsnei nožūstot pēc lietus un nodrošina augsnes uzirdināšanu. Tas nodrošina optimālu augsnes aerāciju un stimulē augu augšanu. Liels darba ātrums 12-25 km / h diapazonā ievērojami palielina rotējošā kultivatora produktivitāti dažādās kultūrās.

Kultivators Rotaristar ir īpaši piemērots izmantošanai kultūrās, kuras sēj rugainē. Nezāles nonāk augsnes virskārtā un ātri sažūst.

 

Diska kronšteini ir aprīkoti ar vērpes atsperēm, izvietoti divās rindās ar  1,5m platumu divās sekcijās. Šaurie diski a attālumu 9,4 cm un augstu darbības ātrumu garantē augsnes virsmas apstrādi visā laukā. Tas palielina varbūtību, ka nezāļu saknes pilnīgi tiks iznīcinātas. Mašīna ir aprīkota ar hidrauliska spiediena regulēšanas sistēmu uz atsperi- atbilstoši augsnes apstākļiem. Turklāt hidrauliskā sistēma nodrošina izlīdzināšanu, kas ļauj pat uz nelīdzenas virsmas precīzi saglabāt darba dziļumu visā darba platumā.

 


 

Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

Vienlaicīgai zemu pļaujamo kultūru sējai, protams, ir iespējams uzstādīt vienu no  Einbock sējmašīnu modeļiem: "P-BOX SPEED", "PNEUMATICBOX" vai "ROTOSEEDER".

Irdinot augsnes garozu pavasarī, Jūs iegūsiet aptuveni par 200kg labības vairāk no katra uzirdinātā hektāra.

Šī metode tika demonstrēta SIA Dotnuva Baltic rīkotajās lauku dienās Kurzemē.

Arī Jūsu laukiem ir izveidojusies augsnes garoza?

Vairāk informācijas un video materiālu iespējams apskatīt ražotāja Einbock mājas lapā: www.einboeck.at

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu