Axial-Flow 250 kombainu uzlabojumi aizsargā kvalitāti un uzlabo ražīgumu

01.08.2018

Sanktvalentīnā (St. Valentin) 27.07.2018.

 

Axial-Flow 250 kombainu uzlabojumi aizsargā kvalitāti un uzlabo ražīgumu

Jaunie modeļi kā 2019. gada kombainu flagmanis nomaina 240. sēriju / AFS Harvest Command™ automatizācija mazina zaudējumus un graudu mehāniskos bojājumus, palielina produkcijas apjomu / Barošanas ātruma sistēma pielāgo svarīgus mašīnas elementus ražas apjomam / Graudu kamera konstanti analizē kvalitāti / Sieta spiediena sensoru tehnoloģija un automātisks ventilatora ātrums uztur teicamu spiedienu mainīgos apstākļos

Iekļaujot vairākus jaunus, automatizētus risinājumus, kas ļauj vadītājam vieglāk palielināt iekārtas veiktspēju tādos rādītājos kā ražas apstrādes apjoms un kvalitāte, Case IH laiž klajā trīs jaunus 250. sērijas Axial-Flow kombainus 2019. gadam, aizstājot esošo 7240., 8240. un 9240. modeli.

“250. sērijas Axial-Flow uzlabojumi galvenokārt ir vērsti uz kombaina un vadītāja ražīguma palielināšanu,” skaidro Augusts fon Ekardšteins (August von Eckardstein), Case IH produktu tirgvedības vadītājs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

“Mūsu mērķis ir palīdzēt pieņemt lēmumus un padarīt priekšas-uz-aizmuguri iestatījumus saprotamākus, panākot vēlamo rezultātu. Šādi kombains ne tikai ļauj uzlabot pieredzējuša vadītāja veiktspēju, bet arī nepieredzējušam vadītājam ātri iegūt pārliecību un efektīvāk izmantot iekārtu.”

Jaunā AFS Harvest Command™ automatizācija

Jauno Axial-Flow 7250, 8250 un 9250 kombainu izmaiņu pamatā ir AFS Harvest Command™ automatizācija. Šī pilnīgi jaunā tehnoloģiju paka izmanto sešpadsmit sensoru rādījumus, lai konstanti uzraudzītu iekārtu un pielāgotu septiņus dažādus iestatījumus, kāpinot kombaina veiktspēju. Automatizācijas sistēma, kas ir vadāma no kabīnē esošā AFS Pro700 termināļa, šobrīd spēj apstrādāt kviešus, kukurūzu un sojas pupas. Vien dažas izmaiņas, ņemot vērā ražas veidu un apstākļus, ļauj vadītājam iestatīt iekārtas vēlamajā darba režīmā.

AFS Harvest Command™ pamatversijā ir iekļauta sevi pierādījusī Automatic Crop Settings (ACS) (Automātiskie ražas iestatījumi) sistēma. Tā pielāgo tādas iekārtas kā ventilatorus un izliekuma 

apjomu atkarībā no ražas veida, kas ir izvēlēts AFS termināļa ekrānā, tādējādi nav nepieciešami individuālu elementu iestatījumi. Vadītājs spēj pielāgot kombainu arī braucot un saglabāt iestatījumus citām reizēm.

 

Nākamā versija ar Feedrate Control (Barošanas apjoma kontrole) pielāgo kombaina ātrumu atkarībā no ražas daudzuma vēlamajam rezultātam – veiktspēju, kas kontrolē zudumus, palielina caurlaides spēju vai to iestata fiksēti. Vadītājs iestata maksimālo pieļaujamo motora noslodzi un ātrumu un Feedrate Control darbojas šajās robežās. Jaunā Feedrate Control sistēma precīzāk kontrolē ātrumu atkarībā no ražas un zemes braukšanas slodzes. Feedrate Control, kuru ir iespējams izmantot atsevišķi, ir piemērots visiem ražas veidiem.

 

Pilnīgākā specifikāciju paka ir pilna AFS Harvest Command™ automatizācija, kas automātiski veic kulšanas un tīrīšanas sistēmu izmaiņas atkarībā no tāda paša vēlamā rezultāta kā Feedrate Control, papildinot to ar graudu kvalitātes uzraudzību. Tā izmanto kameru tehnoloģiju un sieta spiediena sensorus, lai vēl precīzāk vadītu mašīnas procesu pielāgošanu, mazinot graudu nepilnības, un uzturētu visaugstāko graudu kvalitāti. Tieši šo īpašību dēļ Axial-Flow ir ieguvis savu reputāciju.

 

“AFS Harvest Command™ automatizācijas graudu kamera izmanto patentētu vairāku spektru gaismas starojumu – redzamo un neredzamo –, lai precīzāk noteiktu mehāniski bojātus graudus un nepilnības,” saka Augusts fon Ekardšteins.

 

“Patentētā tehnoloģija ļauj graudu kamerai precīzāk uzraudzīt paraugu kvalitāti, izgaismojot tos ar UV, zilo, zaļo, sarkano un infrasarkano gaismu. Apvienojot piecus gaismas spektrus, tiek sniegta uzlabota cietes uztveršanas spēja mehāniski bojātajos graudos. AFS terminālis paziņo vadītājam, ja netīrumi apgrūtina kameras redzamību.”

 

Pateicoties pilnajai automatizācijai, AFS Harvest Command™ var izmantot četros dažādos veidos. Visos gadījumos vadītājs iestata maksimālo vēlamo dzinēja noslodzi un maksimālo kustības ātrumu, ar kuru kombainam jādarbojas:

  • veiktspējas režīms: kombains darbojas ātri, nodrošinot pieņemamu graudu zuduma līmeni rotoru un tīrīšanas sistēmās;
  • fiksētās caurlaides spējas režīms: kombains uztur iestatīto caurlaides apjomu, mainot ātrumu un pielāgojot iestatījumus, lai līdz minimumam mazinātu zaudējumus;
  • maksimālās caurlaides spējas režīms: kombains darbojas līdz ātruma vai noslodzes robežām, kuras ir iestatījis vadītājs, tajā pašā laikā pielāgojot iestatījumus graudu zudumam no rotoru un tīrīšanas sistēmām;
  • graudu kvalitātes režīms: kombains pielāgo iestatījumus, uzturot norādīto graudu kvalitāti un nepilnību līmeni, tajā paša laikā līdz minimumam mazinot zudumus.

 

Pēc tam, kad ir izvēlēta Basic cilne AFS ekrānā, vadītājs ievada ražas veidu, vēlamo iznākumu/stratēģiju, maksimālo kustības ātrumu un maksimālo motora noslodzi. Tad sistēma tiek ieslēgta un sākas ražas novākšana. Sīkāka pielāgošana ir iespējama, izmantojot Advanced cilni, kas ļauj, piemēram, pielāgot sākotnējos uzsākšanas iestatījumus, automātisko pielāgojumu biežumu un uzraudzīt kulšanas slodzi.

“AFS Harvest Command™ automatizācija nav radīta, lai aizstātu vadītāja lēmumus, bet gan lai tos uzlabotu, identificējot faktorus, kas ierobežo kombaina efektivitāti, mainoties apstākļiem, parādot tos un veicot izmaiņas, lai tos novērstu,” saka Augusts fon Ekardšteins.

“Pieredzējuši vadītāji var vēl vairāk palielināt apjomus un uzlabot graudu kvalitāti un nepieredzējušie var ātrāk sasniegt ražīgumu, kas ir pielīdzināms pieredzējuša vadītāja sniegumam. Abos gadījumos AFS Harvest Command™ nozīmē mazāk uztraukuma, piemēram, par zudumiem, ventilatoru un rotoru ātrumu, tas ļauj labāk koncentrēties kombaina hedera pozīcijas uzraudzīšanai un izkraušanai.”

Rotoru būri un sieta uzlabojumi

Axial-Flow 250. sērijas kombaini ar AFS Harvest Command™ automatizāciju ir aprīkoti ar rotoru būra lāpstiņām, kuras var pielāgot no kabīnes un kuras regulē ar labās puses konsoles sviru, ja netiek izmantota automatizācija, vai arī tās pielāgojas automātiski, ja ir ieslēgta AFS Harvest Command™ automatizācija. Sešas aizmugurējās lāpstiņas ir savienotas, aprīkotas ar lielāku pielāgojamības amplitūdu un tās var regulēt arī manuāli no zemes. Mainot lāpstiņu sagāzumu, labība ātrāk vai lēnāk virzīsies caur rotoru būri, pielāgojot kulšanas un atdalīšanas veiktspēju ražas stāvoklim, lai uzlabotu efektivitāti.

Apvienojumā ar augšējā un apakšējā sieta kontroli pilnā AFS Harvest Command™ automatizācijas paka piedāvā arī kabīnes iekšpusē vadāmu pirmssieta pielāgojamību, ļaujot AFS Harvest Command™ automatizācijai automātiski pielāgot visu sietu iestatījumus atkarībā no zudumu sensoru, graudu kameras un sieta spiediena sensoru rādījumiem. To visu ir iespējams aktivizēt arī manuāli, ja netiek lietota AFS Harvest Command™. No kabīnes iekšienes vadāmā pirmssieta pielāgojamība ir pieejama arī kā atsevišķa opcija, kas iekļauj tālvadības slēdzi, ļaujot veikt iestatījumus no noņemamajiem sānu vākiem.

Unikāli sieta spiediena sensori nodrošina AFS Harvest Command™ automatizāciju ar sieta slodzes datiem, ļaujot sistēmai saprast gaidāmos zudumus un veikt izmaiņas, pirms tas notiek. Šie sensori ļauj sistēmai saprast atšķirību starp sieta pārslodzi un milzīgiem zudumiem un pielāgot ventilatoru un sieta iestatījumus, nepieļaujot graudu zudumus, izbraucot vai iebraucot norobežotajā ražas teritorijā vai apturot kombainu uz lauka. Strādājot kopā ar Auto Fan opciju, tas ļauj novērst zudumus, pirms tie rodas, uztverot sieta noslodzi un kombaina sagāzumu. Ventilatori un sieti strādā kopā cits ar citu, lai uzturētu teicamus darbības iestatījumus un sieta spiedienu.

“Tā rezultātā siets kļūst daudz efektīvāks, spējot labāk producēt tīrus graudus ar daudz mazāku pārslodzes risku,” saka Augusts fon Ekardšteins.

Transmisijas izmaiņas

Jauna, hidrostatiska transmisija, kurā ir iekļauti lauka un ceļa režīmi, kā arī kustībā lietojamā divu ātrumu attāluma kontrole nodrošina uzlabotu saķeri un nozīmē, ka nav nepieciešama apstāšanās un izmaiņu veikšana, kamēr kombains pārvietojas vai strādā kalnainos apvidos. Vadāma ar mērogojamu daudzfunkcionālu roktura ātruma regulatoru, tā iekļauj slēgta loka ātruma kontroli, kas uztur iestatīto ātrumu mainīgos augsnes virsmas apstākļos. Maksimālais ātrums attiecīgi pirmajā un otrajā režīmā ir 18 un 40 km/h, taču samazināti maksimumi var tikt iestatīti atkarībā no vadītāja vēlmēm un lauka apstākļiem.

“Ar samazinātu nepieciešamību mainīt režīmus un kontrolējamiem maksimālajiem ātrumiem, piemēram, braukšanai pa lauku uz apstrādājamo platību, tiek mazināta dīkstāve un palielināts ražas novākšanas laiks,” norāda Augusts fon Ekardšteins.

 

Papildināta ar uzlabotu hidraulisko piedziņu, uzlabotā transmisija palielina iespējamo sasvēršanos, braucot pa ceļu, par 36 procentiem. Turklāt jaunā uzlabotā diferenciāļa slēdzene nomaina agrāko mehānisko pedāli un grīdā iebūvēto pogu, kā arī bremzēšana ir pārvietota no ārējā diska uz iekšējo, ar eļļu dzesētu bremzi, tādējādi ar mazāku pedāļa nospiedienu sasniedzot tādu pašu rezultātu un uzlabojot dzesēšanu situācijās, kad ir nepieciešama ilgstoša bremzēšana.

X-tra Chop pakas uzlabojumi

X-Tra salmu kulšanas paka tagad iekļauj jaunu tālvadības slēdzi zemes līmeņa izkliedes virsmas iedarbināšanai, padarot motora līmeni vieglāk pieejamu degvielas uzpildīšanai un apkopei.

Barotāja/uzņēmēja pacēlāju uzlabojumi

Papildinot jau esošās barotāja/uzņēmēja pacēlāja spējas pacelt 4,5 un 5,2 tonnas, jauns pacēlājs, spējīgs celt 6,1 tonnu ir pieejams lielākajos Axial-Flow modeļos, ļaujot tiem strādāt ar 13,5 m platām rotējošajām galvām un 18 rindu kukurūzai paredzētajām galvām. Rūpnīcā uzstādītais duālais sānu virziena sagāzums ļauj nodrošināt vēl pilnīgāku kontroli pār 13,5 m rotējošajām galvām.

Jauna, no kabīnes kontrolējama priekšējās plāksnes opcija ļauj vadītājam izmainīt hedera priekšējo leņķi līdz pat 11,9 grādu sagāzumam, uzlabojot ražas novākšanas efektivitāti gan zemām augu kultūrām, piemēram, pupiņām, gan augstākiem kultūraugiem. Hedera augstuma kontroles funkcijas uzlabojums nozīmē uzlabotu atbildes reakciju un plūdumu, kā arī pielāgojumus, lai atgrieztos pļaušanas un atsākšanas režīmā.

Adaptīvā ātruma uztvere (GSAS) automātiski pielāgo hedera augstuma jutīgumu, ja ātrums palielinās vai samazinās, noturot hederu stabilu, taču atsaucīgu. Piemēram, ja jutīgums ir iestatīts visaugstākajā režīmā mainīgos augsnes apstākļos un vadītājs samazina kombaina kustības ātrumu, sistēma atvirzīsies atpakaļ, lai saglabātu hederu stabilu. Taču jutīgums joprojām saglabāsies iestatīts visaugstākajā līmenī, lai brīdī, kad vadītājs ir spējīgs atgriezties pie līdzšinējā ātruma, heders saglabātu atbildes reakciju.

AFS Connect pieejamība

Mūsu rūpnīcā uzstādītā AFS Connect telemetrija nodrošina divvirzienu datņu apmaiņu starp kombainu un biroja datoru ar tīmekļa portāla starpniecību. Visi kombaini jau ir aprīkoti ar antenu, kurai var pievienot nepieciešamo modemu. Ja kombains ir pasūtīts kā piemērots telemetrijai, modems tajā jau būs uzstādīts. Viss, kas ir nepieciešams pilnai telemetrijas versijai, ir atslēgas kods. Modemu ievieto jau rūpnīcā, bet abonements ir jāiegādājas pie izplatītāja.

“2019. gada Case IH 250. sērijas Axial-Flow modeļa kombaini piedāvā vērā ņemamus tehnoloģiju, izturības un ražīguma uzlabojumus,” saka Augusts fon Ekardšteins. “Tajā pašā laikā tie saglabā vienkāršību, graudu taupīšanas un graudu kvalitātes veiktspēju, un, pateicoties tam, Axial-Flow lepojas ar stabilu reputāciju.”

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu