„Dotnuva Baltic” ir kļuvusi par „Agrisem” pilnvaroto pārstāvi trijās Baltijas valstīs

13.02.2020

„Dotnuva Baltic” ir kļuvusi par „Agrisem” pilnvaroto pārstāvi trijās Baltijas valstīs „Dotnuva Baltic” ir kļuvusi par „Agrisem” pilnvaroto pārstāvi trijās Baltijas valstīs

 

Aizvadītais gads lauksaimniekiem bija izaicinājumu pilns. 2017. gads bija lietains, nākamajos divos gados valdīja sausums. Tomēr mainīgie klimatiskie apstākļi liek meklēt risinājumus. Viens no tādiem ir ilgtspējīga lauksaimniecība, kuru veicina arī Eiropas Savienība. Lai to īstenotu, ir jāpievērš uzmanība augsnes struktūrai, tās stāvoklim un baktēriju aktivitātei. Stimulējot baktēriju un citu mikroorganismu aktivitāti, ir iespējams mazināt pesticīdu un mēslojuma daudzumu. Bet svarīgākais ‒ arī dažādo laikapstākļu ietekmē panākt stabilu ražu. Lai to panāktu, pēc iespējas mazāk ir jāsajauc augsnes struktūra un organiskās vielas ir jāatstāj augsnes virskārtā vai virs tās. Ne katra ražotāja tehnika var tikt galā ar šādiem uzdevumiem. Tādēļ gribējām rast risinājumu savas valsts lauksaimniekiem un no šī gada janvāra esam sākuši pārstāvēt Eiropā plaši pazīstamo Francijas uzņēmumu „Agrisem”. Šis uzņēmums jau sen ir pazīstams ar savām minimālas augsnes apstrādes tehnoloģijām.

Ražotājs „Agrisem” piedāvā platjoslas disku tipa un lemešu tipa veltņus, kuru darba platums sasniedz 12 metrus, kombinētus disku un lemešu tipa veltņus, kas vienā braucienā sagatavo augsni sējai un, protams, augsnes irdinātājus (kas, iespējams, ir popularizējuši šo uzņēmumu visvairāk). Pēdējos gados novērojam pieaugošu pieprasījumu pēc platākām iekārtām. Lauksaimniekiem trūkst darbaspēka, vienīgā izeja ir apmainīt divus mazāk jaudīgus traktorus pret vienu jaudīgu. Nepieciešama arī platjoslas augsnes apstrādes tehnika, piemēram, sējmašīna ar darba platumu līdz 12 metriem. Svarīga šī ražotāja īpatnība: agregāti ir paredzēti ļoti profesionālām saimniecībām, kuru Lietuvā ir ļoti daudz. „Agrisem” iekārtām tiek piešķirta divu gadu garantija.

Vēl viena ziņa: uzņēmums „Agrisem” šogad ir parakstījis sadarbības līgumu ar „BOSS” un savām piedāvājamajām iekārtām pievieno tiešas un joslas sējas iekārtas. „BOSS” sējmašīna ir tirgū unikāla, tās leņķī pagriezta disku tipa ierīce spēj iesēt sēklas rugājos. Sēšanu var veikt tūlīt pēc kombaina vai pēc rugāju kultivēšanas ar „rugāju ecēšām”, kas apstrādā augsni līdz 3 cm dziļumam un tādējādi paātrina salmu sadalīšanās procesu. Šis apstrādes veids ļauj taupīt laiku, degvielu un citas izmaksas. Tādēļ jau šopavasar demonstrēsim pirmo sējmašīnu, par kuras priekšrocībām varēs pārliecināties ieinteresētie klienti.

SAS „Dotnuva Baltic” jau kopš savām pirmajām darbības dienām bija līdere un piedāvāja lauksaimniekiem tikai modernāko tehniku, kas ļauj nodrošināt ekonomiskumu un palielināt darba ražību. „Dotnuva Baltic” speciālisti jau ilgu laiku profesionāli konsultē zemnieku saimniecības un, pamatojoties uz viņu darba tehnoloģiju, palīdz tām izvēlēties piemērotākās iekārtas un risinājumus. Tādēļ ticam, ka jaunais produkts palīdzēs lauksaimniekiem augt un nostiprināties.

Turpinājumā plašāka tehniskā informācija par „Agrisem” galvenajām iekārtām, kuras no šī pavasara piedāvās „Dotnuva Baltic”.

Tiešās sējas sējmašīna „BOSS” (darba platums līdz 12 metriem). Šīs sējmašīnas radītājs ir franču lauksaimnieks, kurš jau desmit gadus Francijā popularizē tiešās sēšanas tehnoloģiju. Viņš visu pārbauda savā saimniecībā un ļoti labi pārzina augsnes apstrādes un sējas nianses, un saprot, kā panākt vislielāko ekonomisko efektu.

Sējmašīna ir unikāla ne tikai ar vienu leņķī novietotu disku, bet arī ar salmu nostūmēju, kas notīra augsni pirms pļāvējdiska. Tā pirms sējas tiek maksimāli labi sagatavota augsne. Citu ražotāju tiešās sējmašīnas iespiež salmus augsnē. Ja sēklas nokļūst uz salmiem, dīgšanas apstākļi nav tie labākie.

Salmu ecēšas „Turbo Mulch” (darba platums līdz 8,6 m). Standartā tām ir piecas zaru rindas salmu izkliedēšanai. Priekšpusē var tikt uzstādīts nažu veltnis, kas ir paredzēts augstāku rugāju vai salmu atlikumu smalcināšanai. Svarīgi, ka šo ecēšu priekšpusē var tikt uzstādītas divas disku rindas. Vertikāli novietotie un viļņveida diski uzlabo augsnes un rugāju iestrādi. Tie nerada spiedienu uz zemi, bet griezdamies “izkustina” tikai virskārtu, nesablīvējot zem tās esošo slāni.
Smagais kultivators „Vibromulch” (darba platums līdz 12 m). Paredzēts darbam uzartā augsnē, pēc augsnes pirmās apstrādes ar veltni vai uzreiz pēc kombaina. Maksimālais darba dziļums ‒ līdz 15 cm. Garais kultivatora rāmis ar piecām lemešu rindām nodrošina darbu augsnēs, kurās paliek labības atlikumi un salmi. Augstais klīrenss (līdz 60 cm) pasargā ierīci no aizsprostošanās ar augsni. Plašs veltņu klāsts: no universāliem dubultajiem līdz gumijotam, piemērotam mālainām augsnēm. Kultivators ir paredzēts darbam jebkādos darba apstākļos.
Lemešu tipa veltnis „Agromulch” (darba platums līdz 8 m). Četras rindas lemešu, nelielam dziļumam no 5 līdz 25 cm, paredzēts gan seklai, gan dziļākai augsnes apstrādei. Ir atsperveida aizsardzība pret augsnē esošiem šķēršļiem. Stingra, uzticama konstrukcija.
Disku tipa veltnis „Disc-O-Mulch Gold” (darba platums līdz 12 m) Individuāla atsperveida 3D aizsardzība pret akmeņiem. Tā pasargā disku, ja tas sastopas ar šķērsli. Tas ne tikai paceļas uz augšu, bet arī noliecas uz sāniem. Vēl viena īpaša iezīme ir diski. Ir iespēja izvēlēties grieztus (standarta vai dziļākai apstrādei) vai mulčēšanas (darbam mazā dziļumā, darbam pēc kombaina, augu atlieku iestrādāšanai) diskus.
Augsnes irdinātājs „Cultiplow”. „Agrisem” klāstā visilgāk ražotā produkcija. Lemeša īpašās konstrukcijas dēļ augsnes augšējais slānis netiek sajaukts, bet gan nedaudz pacelts. Tā tiek samazināts apstrādes dziļums un uzlaboti augu augšanas apstākļi.

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu