Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

05.12.2017

Gatavojoties vērienīgajai lauksaimniecības tehnikas izstādei Agritechnica novembrī Vācijā, kur tradicionāli tiek izziņoti kompāniju jaunumi, Kverneland Group zīmolu pārstāvji jau augustā sniedza ekskluzīvu iespēju iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiju sasniegumiem. Nīderlandes tīrumos demonstrētās augsnes apstrādes, mēslu izkliedēšanas, aršanas u.c. lauksaimniecības tehnikas uzlabojumi noteikti būs interesanti arī Latvijas zemkopjiem.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland grupa skaitļos:

  • Pārdošanas apjomi 2016. gadā: 427 milj. EUR.
  • Darbinieku skaits: 2200.

Pašlaik Kverneland ir viens no lielākajiem un modernākajiem lauksaimniecības tehnikas uzņēmumiem pasaulē, taču tā pirmsākumi ir meklējami Norvēģijas skarbajos apvidos, kur 19. gs. beigās Ole Gabriels Kvernelands izveidoja nelielu fabriku izkapšu ražošanai. Mūsdienās uzņēmuma mērķis ir kļūt par vadošo efektīvas un inteliģentas saimniekošanas sistēmas nodrošinātāju, atbalstot ilgtspējīgu lauksaimniecību, tā kalpojot pieaugošā iedzīvotāju skaita vajadzībām.

Kverneland Group piedāvā plašu tehnikas klāstu profesionāliem lauksaimniekiem, kas nodrošina augsnes sagatavošanu, sēšanu, lopbarības un ķīpu sagatavošanu, izsmidzināšanas un izkliedēšanas funkcijas, kā arī elektroniskus risinājumus lauksaimniecības tehnikai. Pašlaik uzņēmuma rūpnīcas atrodas Dānijā, Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Itālijā, Krievijā un Ķīnā, 17 valstīs ir savi tirdzniecības pārstāvji, bet eksports notiek vēl uz aptuveni 60 valstīm. Kverneland grupas attīstībai kalpo arī nonākšana japāņu Kubota korporācijas sastāvā 2012. gadā. Lai sasniegtu arvien jaunas kvalitātes standartu un ražošanas apjomu virsotnes, Kverneland grupa iedvesmojusies, izmantojot japāņu terminu bekidoritsu jeb produktivitāte, kas nozīmē – aizvien modernāku ražošanas procesu un robotizācijas pieaugumu. Viens no nesenajiem jaunumiem Kverneland grupā ir ASV dibinātās kompānija Great Plains pievienošanās uzņēmumam, kas piedāvā plaša spektra lauksaimniecības tehniku par pieejamu cenu.


Agritechnica izstādei Kverneland izvēlējies saukli smart farming – gudra saimniekošana, lai virzītos uz mērķi kļūt par precīzās lauksaimniecības līderi, izmantojot ilgtspējīgus instrumentus, kas lieliski atklājās arī teju 20 prezentētajos tehnikas jauninājumos. Modernās tehnoloģijas palīdz palielināt saimniecību peļņu, jo tā var darbus padarīt maksimāli ātri, tajā pašā laikā taupot resursus. Kverneland vīzija ir katru ierīci padarīt arvien vieglāk vadāmu, katrā uzkrājot nepieciešamo datu apjomu, ko saimnieks var apstrādāt pēc vajadzības un uzglabāt to mākonī saskaņā ar visiem ES datu aizsardzības likumiem.

 

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland Exacta CL GEOSPREAD

minerālmēslu izkliedētājs – garants rentabilitātei! Tā ietilpība – no 1300 līdz 2800 l, maksimālais darbības areāls līdz 33 m. Tātad lielākā tvertne apvienojumā ar plašāko darbības lauku padara izkliedētāju izcili piemērotu vidēja izmēra platībām, aramzemei, jaukta tipa saimniecībām, kā arī piena lopkopības saimniecībām. GEOSPREAD sistēma ļauj ļoti veikli manuāli vai automātiski pielāgot darbības platumu, kā arī der darbam ar nelielu traktoru. CL GEOSPREAD pielāgo izvērsumu un dozēšanas sistēmu, izmantojot GPS datus, tādējādi izvairoties no dubultas vai nepietiekamas minerālmēslu izkliedes uz lauka.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland FastBale –

rituļu ietinējss – jauna modernās tehnikas realitāte, kas lauksaimniekiem Eiropā ierobežotā skaitā pieejama 2017. gadā. Tās lietotāji īpaši uzsver ērti integrētās dubultās ruļļu kameras (galvenā un priekškamera) un ietīšanas sistēmu, kas ļauj tehnikai strādāt bez pārtraukumiem. Skābbarības kvalitātes maksimālai nodrošināšanai kalpo iespēja variēt dažādus ietinamās plēves vai ietinamā tīkla veidus un nostiepuma pakāpes. FastBale ir viens no kompaktākajiem ietinējiem šādā kombinācijā.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Jaunas iespējas Kverneland iXdrive

pašgājējsmidzinātāju piedāvājumā, lai nodrošinātu lielākas operatora ērtības un ietaupītu saimnieka resursus. Efektīvā EcoDrive transmisijas sistēma ļauj palielināt piedziņas jaudu, vienlaicīgi samazinot degvielas patēriņu. Savukārt unikālā smidzināšanas siju Boom Guide sensora tehnoloģija nodrošina perfektu funkciju veikšanu visdažādākajos lauka apstākļos, kā arī izcilu sijas labās un kreisās puses balansu. Tāpat Kverneland HSS (32–40 m) smidzinātājiem ir izstrādāta unikāla pretsalūšanas sistēma, ko nodrošina hidraulisks cilindrs starp pirmo un otro sijas daļu, garantējot, ka otrā daļa atlokās atpakaļ, ja sija atsitas pret kādu objektu uz lauka, piemēram, koku.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland iepazīstina ar nākamā līmeņa pļaušanas iespējām –

GEOMOW un tā 10 m taureņa kombināciju. Pilnīgi jaunā GEOMOW aplikācija atklāj Kverneland 53100 MT Vario pilno potenciālu, jo nodrošina automātisku regulējumu starp aizmugures un priekšējiem pļāvējiem un automātisku priekšpuses pacelšanu caur sekciju kontroli, tā pievienojot līdz 10 % produktivitātes.
Kverneland 53100 MT pļaujmašīna nodrošina līdz pat 10.2 m darba platumu, taču tehnikas lietotāji reti izmanto maksimālo platumu, baidoties atstāt neapstrādātas vietas, tādā veidā samazinot kopējo darba produktivitāti. Tomēr tāpat vadītājiem var nākties veikt vēl papildu apļus uz lauka, jo tiek atstātas neapstrādātas slejas mainīgo lauka apstākļu dēļ. GEOMOW nodrošina, ka pļāvējs vienmēr tiek nodarbināts ar maksimālu kapacitāti. Tas vienmēr kontrolē, kā traktors brauc, kā darbojas priekšējais pļāvējs, ļaujot acumirklī pielāgot aizmugures pļāvēja pārklājumu. Tādā veidā pļaušana tiek paveikta izcili jau ar pirmo reizi, pie tam pielietojot maksimālo darba platumu.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland iepazīstina ar GEORAKE –

sekciju kontrole precīzai un efektīvai lauku apstrādei. Vālotājs Kverneland 97150 C nāk komplektā ar jauno GEORAKE sekciju kontroli, kas palīdz pabeigt vālu veidošanu – GEORAKE automātiski paceļ rotorus pareizajā laikā, kad ir izveidoti īstās formas vāli, vienlaicīgi kāpinot produktivitāti. GEORAKE palīdz vadītājam, kas var pilnībā koncentrēties uz savu darbu, saglabājot nepieciešamo braukšanas ātrumu, jo rotoru pacelšana un nolaišana notiek automātiski. Piemēram, ja rotors nonāk jau apstrādātā teritorijā, tas automātiski paceļas, lai pēc tam nolaistos, ja darbu nepieciešams turpināt. Vālošana tiek paveikta pirmklasīgi jau ar pirmo reizi. Kverneland 97150 C ir ārkārtīgi produktīvs četru rotoru grābeklis, nodrošina milzīgu darba produktivitāti 15 m apjomā, viegli piemērojas dažādiem apstākļiem. Tāpat arī bezapkopes ProLine pārnesumkārba, piemērojamais darba platums 9.80–15 m un smagiem darbiem piemērotais rāmis izceļ tehnikas potenciālu visprasīgākajam klientu segmentam.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kultivators Kverneland Turbo –

jaunas iespējas darbam visāssezonās un visos apstākļos. Kultivatoram ir divu veidu zari, ko var izmanto seklākai vai dziļākai augsnes kultivēšanai. S jeb Reflex zars – augstas vibrācijas kapacitāte padara zaru spējīgu jaukt un irdināt augsni pat seklā dziļumā un arī tad, ja mašīna dodas atpakaļgaitā. C–tine zars (automātiskā aizsardzība katram zaram) – ar 270 kg spiedienu tas saglabā vienmērīgu dziļumu, pat strādājot 20 cm dziļi. Abiem zaru tipiem ir dažādi lemešu veidi. Kverneland vienmēr strādā tā, lai tehnika būtu maksimāli ērta operatoram, tāpēc arī šim kultivatoram visas korekcijas var veikt bez jebkādiem rīkiem. Dziļumu regulē hidrauliskie cilindri un starplikas, izlīdzināšanas ierīces ar vārpstu. Pateicoties tehnikas uzbūvei, gandrīz nav nepieciešams mainīt nolīdzināšanas aprīkojuma stāvokli, ja mainās darba dziļums.

 

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland iXtra LiFe –

priekšējā tvertne šķidrajam mēslojumam tiek piedāvāta ISOBUS kombinācijā ar precīzo sējmašīnu.Tādā veidā tiek panākta maksimāla rentabilitāte, jo sēklas tiek sētas īstajā vietā ar atbilstošu šķidrā mēslojuma daudzumu, kas tiek pievienots vienlaikus. Tas dod iespēju ietaupīt mēslojuma apjomu, jo tas tiek pilnīgi precīzi ievadīts tieši blakus sēklai, lai uzreiz sāktu savu iedarbību. iXtra LiFe priekšējo tvertni var lietot kombinācijā ar ISOBUS savietojamām Kverneland precīzajām sējmašīnām, piemēram, cukurbietēm, kukurūzai, saulespuķēm. GPS un IsoMatch GEOcontrol automātiski ieslēdzas un izslēdzas īstajā vietā, nodrošinot, ka sēšana nenotiek otrreiz tajā pašā vietā, kas ir īpaši svarīgi neregulāras formas laukos.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Minerālmēslu izkliedētājs Kverneland TLX GEOSPREAD®

precizitātes un liela braukšanas ātruma apvienojums. Izkliedētājam ir pilnīgi jauns dizains, t.sk. jauna CentreFlow izkliedes sistēma, kas piešķir īpašu precizitāti arī tad, ja tehnika pārvietojas lielā braukšanas ātrumā jebkuros laika apstākļos un arī kalnainā reljefā. CentreFlow ar astoņām augstas jaudas lāpstiņām uz katra diska nodrošina perfektu pārklājumu ne tikai darba platumā, bet arī braukšanas virzienā. Tāpat arī elektronisko tvertnes vāku var viegli atvērt un aizvērt no traktora kabīnes, izmantojot ISOBUS termināli.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Jaunais Kverneland automātiskais Kv 2500 i–Plough

arkls ar automātisku transporta stāvokļa iestatīšanu būs pieejams tirgū no 2018. gada otrās puses. Arkla pāreja no transporta uz aršanas pozīciju un atpakaļ notiek viegli un ļoti ātri, tā piešķirot darbam maksimālu produktivitāti. Funkciju var aktivizēt no traktora kabīnes, izmantojot ISOBUS terminālu. Arkls seko traktoram gluži kā piekabe, tas ir ļoti drošs risinājums transportēšanas laikā.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Jaunais Kverneland Kv 2500 i–Plough® arkls,

kam ritenis ir vienā līnijā ar rāmi, ļauj aršanu veikt līdz pat lauka malām, žogiem, ap dažādiem šķēršļiem. Tātad – padarīt aršanu maksimāli efektīvu. Tirgū būs pieejams no 2018. gada otrās puses. Rāmim piestiprināto riteni, protams, var pielāgot no traktora kabīnes, izmantojot ISOBUS termināli, tieši tāpat mainot arī aršanas dziļumu. Arkls ir ļoti stabils arī transportēšanas laikā, neatkarīgi no ātruma. Jaunais Variomat stieņu dizains nodrošina aramā platuma pielāgojuma uzticamību, neskatoties uz riteņa stāvokli. Tāpēc augstais aršanas izpildījuma līmenis tiek sasniegts neatkarīgi no tā, kurš Kverneland ritenis tiek izvēlēts.

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland Turbo –

kultivators visām sezonām uzkarināmā versijā – daudzpusība un lielisks izpildījums labākajai produktivitātei. Pēc tam kad tirgū sekmīgi tika palaistas piekarināmās 6.5 un 8 m kultivatoru versijas, Kverneland piedāvā arī piekarināmās versijas pieciem modeļiem – 3 m, 3.50 m fiksēta platuma un 4 m, 5m un 6m salokāmā versijā. Turbo ir universāla mašīna, ar kuru var aizstāt citus kultivatorus vai ecēšas, to var lietot visās sezonās, darbu veicot 3 līdz 20 cm dziļumā: pavasarī, lai atvērtu augsni pēc ziemas vai izārdot zālāju, vasarā – uzart rugaini, savukārt rudenī/ziemā – augsnes sagatavošanai sējai pirms sēšanas/stādīšanas. Mašīnas dizains ir kompakts, lai tas būtu piemērots visiem traktoriem ar zemu celtspēju. Tas ir iemesls, kāpēc zari ir sadalīti pa 4 rindām (salīdzinot ar 5 rindām uz piekabināmās mašīnas).

Lauksaimniecības nākotne: Kverneland jaunumi pirms Agritechnica izstādes

Kverneland Optima SX –

precīzā sējmašīna, kad var strādāt lielā ātrumā, pat līdz 18 km/h, saglabājot atbilstošu efektivitāti. Jaunā Optima SX nodrošina maksimālu izpildījumu un efektivitāti, precīzi atlasot un ievietojot sēklas. Ar šo tehnoloģiju Kverneland inženieri ir ieviesuši jaunu tehnoloģiju, sēklas tiek ar gaisa spiedienu iešautas vagā, tajā pašā laikā īpašs ritenis aizsargā trauslākās sēklas. Jaunā Optima SX liela ātruma sēšanas tehnika tiks prezentēta Agritechnica izstādē ar limitētu iegādes iespēju līdz 2018. gada pavasarim. Tehnoloģija tiks piedāvāta Optima TFprofi un Optima V rāmjiem.

 

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu