Lietuvas lauksaimniecībai ―– jaudīgākais traktors Baltijas valstīs!

28.07.2015

Lietuvas lauksaimnieki, kuri nevēlas atdot savas pozīcijas  , izvēlas arvien jaudīgākus traktorus. Uzņēmums „Jonio agroservisas”, kas atrodas Kauņas rajona Vandžogalas pagastā, nesen iegādājās vienu no jaudīgākajiem traktoriem pasaulē „Case IH” un pirmo tik jaudīgu traktoru Baltijas valstīs  . Šī milža maksimālā jauda ir ― 692 ZS (zirgspēki) un tas sver 24 tonnas. Kāpurķēžu traktora augstums ― 3,8 metri, platums ― 3 metri.

Ar diviem traktoriem apstrādā 2200 ha

„Ar jaudīgiem traktoriem strādājam jau divpadsmit gadus – no 2003. gada. Pirmo lieljaudas traktoru uz Lietuvu atvedu laikā, kad tādus te vēl neviens netirgoja. Šādas tehnikas priekšrocība, salīdzinot ar vidējas jaudas traktoru, ― ievērojami lielāks darba ražīgums, ar to tajā pašā laikā varam padarīt divreiz vairāk. Ieguvums ― mazāk cilvēku, mazāks degvielas patēriņš, labāka darba kvalitāte. Ietaupām visur,” saka uzņēmuma „Jonio agroservisas” īpašnieks un vadītājs Arūns Vaicekavičs (Arūnas Vaicekavičius), jaunais viena no jaudīgākajiem traktoriem pasaulē īpašnieks.

Uzņēmums, kurā strādā 12 darbinieki, apstrādā 2200 hektārus zemes. Zemes platībās, kas atrodas divu Kauņas rajona pagastu teritorijās, tiek audzēti graudaugi, rapsis, pašlaik ― pākšaugi. Visa zeme tiek apstrādāta ar diviem samērā jaudīgiem traktoriem. Sākumā „Jonio agroservisas” izmantoja divus riteņtraktorus, pēc tam vienu no tiem nomainīja ar kāpurķēžu traktoru, un tagad jau abi būs ar kāpurķēdēm. 

Jaudīgākais Baltijas valstīs

Šo īpaši jaudīgo traktoru „Case IH” SAS „Jonio agroservisas” iegādājās no uzņēmuma „Dotnuvos projektai”, kas piegādā lauksaimniecības tehniku mūsu valsts tirgū. Šā tipa „Case IH” traktors ir jaudīgākais no visiem pašlaik Baltijas valstīs dažādu ražotāju piedāvātajiem traktoriem.

„Pa lauku vai ceļu braucošs traktors ar četrām kāpurķēdēm ― tas ir īpašs skats ne tikai Lietuvas lauksaimniekiem, bet arī cilvēkiem, kuri interesējas par tehniku. Ieraudzīt šādu lauksaimniecības tehniku mūsu valstī nav ierasts, jo lielākā daļa valsts lauksaimnieku neizmanto šādu jaudīgu tehniku,” saka uzņēmuma „Dotnuvos projektai”, kas tirgo lauksaimniecības tehniku, sēklas, graudu apstrādes un fermu iekārtas, pārdošanas nodaļas speciālists Marjus Pranaitis (Marius Pranaitis).

Pēc M. Pranaiša teiktā, šīs jaudīgās mašīnas platums ir salīdzinoši neliels. Traktoram ir kāpurķēžu šasija, kas aizstāj lielus, platus riteņus, kas palielina traktora platumu.

Populārākie ― 150 ZS

Pēc uzņēmuma pārstāvja teiktā, ne tik jaudīgu tehniku Lietuvas lauksaimnieki izvēlās tādēļ, ka apstrādā nelielas zemes platības ― līdz 100 ha vai pat 50 ha. Tādās saimniecībās īpaši jaudīgs traktors nav nepieciešams. Lietuvā populārākie un visbiežāk pirktie ir 150 ZS jaudas traktori.

„Lietuva joprojām ir mazu saimniecību zeme, un to izvēli bieži vien ierobežo arī finansiālais stāvoklis. Saimniecību, kurām pieder 2―3 tūkst. hektāru zemes, kādas parasti ir Eiropas valstīs, Lietuvā nav daudz, tādēļ pieprasījums pēc šiem īpaši jaudīgajiem traktoriem mūsu valstī nav liels,” saka M. Pranaitis.

Pēc M. Pranaiša teiktā, jo jaudīgāks traktors, jo lielākus darbarīkus tas spēj izmantot. Jaudīgi traktori ļauj tādus pašus darbus saimniecībā paveikt ar mazāku darbinieku skaitu, taupa gan laiku, gan degvielu. Strādājot ar jaudīgu traktoru, dienā sējai var sagatavot ap 150 hektārus zemes, bet, izmantojot mazjaudīgu tehniku, ― 7―8 reizes mazāku zemes platību.

Jaudīgas tehnikas izdevīgums ― acīmredzams

„Riteņu traktoriem nepieciešami platāki riteņi, tomēr pilsētiņa ir neliela, ielas šauras, grūti braukt, tādēļ arī izvēlējāmies kāpurķēžu traktorus. To priekšrocība ir tā, ka tie mazāk sablīvē zemi. To, ka jaudīgāki traktori ļauj ietaupīt, pamanījām jau sen. Tā kā tiek ražoti arvien jaudīgāki traktori, kā arī palielinās agregātu svars, nolēmām un nopirkām jaudīgāko. Bez tā mums vēl būs pagājušajā gadā iegādātais 500 ZS jaudas traktors,” skaidro uzņēmuma „Jonio agroservisas” vadītājs.

Degvielas ietaupījumu A. Vaicekavičs vērtē praktiski: citi lauksaimnieki vai biedrības sūdzas, ka tiem nepietiek ar atvieglotiem nosacījumiem iegādātās zaļā krāsā marķētās dīzeļdegvielas, bet mūsu uzņēmumam gada beigās šī degviela pat paliek pāri ― netiek izmantota visa piešķirtā norma.

„Ir saimniecības, kas var iegādāties lieljaudas traktorus, un tās uzskata, ka tas atmaksājas.

“Ar uzņēmumu „Jonio agroservisas“ mūsu uzņēmums sadarbojas jau daudzus gadus. Efektīva saimniekošana var būt par paraugu visu Baltijas valstu lauksaimniekiem“.” teica M. Pranaitis.

Šogad „Dotnuvos projektai” pārdeva vēl vienu lieljaudas – 420 ZS – „Case IH” riteņtraktoru. Pagājušajā gadā Lietuvā tika pārdots 580 ZS „Case IH” traktors.

No uzņēmuma „Dotnuvos projektai” iegādātais amerikāņu uzņēmuma „Case IH” traktors uzņēmumam „Jonio agroservisas” izmaksāja 380 tūkst. EUR.

 

Par „Dotnuvos projektai”

Viens no Baltijas valstīs straujāk augošajiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar lauksamniecības tehnikas pārdošanu, kas tiek importēta no pazīstamākajiem Rietumeiropas ražotājiem „Case IH”, „Kverneland Group”, „Schaffer” „Einböck”, „Quicke”, „Agrifac”, „Caruelle”, „Junkkari” u. c. Uzņēmums nodarbojas ar rezerves daļu tirdzniecību, sniedz lauksaimniecības tehnikas servisa pakalpojumus.

Cita svarīga uzņēmuma darbības joma ir sēklu pavairošana, sagatavošana un pārdošana. Tirgū uzņēmums piedāvā Lietuvas Agrāro un meža zinātnes centra un ārzemju uzņēmumu graudaugu, rapša, cukurbiešu un lopbarības biešu, lopbarības un mauriņa, pākšaugu un citas sēklas. Sēklas tiek tirgotas gan Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, gan Krievijā un Baltkrievijā.

Uzņēmums arī būvē „Cimbria”, „Symaga”, „BIN”, „Morillon”, „JKF Industri” un „Andritz Feed and Biofuel” graudu elevatorus, uzstāda uzglabāšanas aprīkojumu.

 

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu