Svinam pagātni – raugāmies nākotnē!

10.01.2017

2017. gadā Case IH svin 175 gadus, kopš nodarbojas ar visprogresīvāko lauksaimniecības iekārtu ražošanu.
Sanktvalentīna, 2016. gada 16. decembris

Case IH, pasaules līderis lauksaimniecības iekārtu nozarē, sāk svinību gadu, kad uzņēmuma centrālajā birojā Rasīnā, Viskonsinā atzīmēs savas pastāvēšanas 175. gadadienu Tieši tur, Rūtas upes krastos, Džeroums Inkrīss Keiss (Jerome Increase Case) izveidoja Rasīnas kulšanas iekārtu rūpnīcu, lai ražotu revolucionāru iekārtu, kas ļautu paātrināt graudu atdalīšanu no pelavām pēc ražas novākšanas.

„Man šķiet pārsteidzoši redzēt, cik tālu lauksaimniecības nozare un mūsu uzņēmums ir attīstījušies pēdējo 175 gadu laikā, īpaši ņemot vērā to, ka pašlaik esam spēcīgāki nekā jebkad agrāk,” stāsta Case IH uzņēmuma prezidents Andreass Klauzers (Andreas Klauser).

„Mūsu novatoriskās pieejas kopsaucējs vienmēr ir bijusi vēlēšanās palīdzēt mūs klientiem – nepārtraukti uzlabojot tehnoloģijas, ļaut viņiem nodarboties ar lauksaimniecību efektīvāk un rentablāk. 
Keisa kungs sāka šo tradīciju, jo pirms uzņēmuma nodibināšanas bija daudz un bieži strādājis ar lauksaimniecības iekārtām, un šis darbs kļuva par viņa aizraušanos uz visu dzīvi. Viņš uzskatīja, ka katrai viņa uzņēmuma ražotas iekārtas detaļai jāpiepilda zīmolā ietvertais solījums, un viņš pats personīgi rūpējās, lai tā būtu. Ir slavens nostāsts par to, kā viņš ceļoja uz citu štatu, lai risinātu ar kādu iekārtu saistītas problēmas, kaut arī tolaik jau bija krietni pāri pusmūžam. Šie principi turpina iedvesmot un vadīt mūs arī šodien.”
Uzņēmuma pirmsākumi bija cieši saistīti ar Amerikas ekonomikas pirmsākumiem, jo amerikāņu pionieri pārcēlās uz rietumiem un dibināja jaunas saimniecības, lai spētu pabarot austrumos augošo apdzīvoto vietu iedzīvotājus. 1869. gadā Keiss sāka ražot pirmo tvaika dzinēja traktoru, kuru, lai gan tas bija aprīkots ar riteņiem, vilka zirgi un kuru izmantoja vienīgi, lai darbinātu citas iekārtas. 1876. gadā viņš uzbūvēja pirmo tvaika dzinēju ‒ pašgājēju. Tā kā tvaika dzinēji kulšanas darbos ātri vien sāka aizstāt zirgus, līdz 1886. gadam Dž. I. Keisa kulšanas iekārtu uzņēmums kļuva par pasaulē lielāko tvaika dzinēju ražotāju.

1902. gadā pieci uzņēmumi apvienojās, lai Čikāgā izveidotu starptautisku uzņēmumu International Harvester, šo darījumu pārraugot Dž. P. Morganam, ‒ amerikāņu baņķierim, kurš tolaik dominēja korporatīvo finanšu un rūpniecības konsolidācijas jomā. Uzņēmums savu pirmo ražas novākšanas kombainu saražoja 1915. gadā, bet 1923. gadā ieviesa Farmall® ‒ pasaulē pirmo rindstarpu apstrādes traktoru. Nodrošinot lielāku produktivitāti, uzticamību un drošību, tā bija revolucionāra vienota traktoru un instrumentu sistēma aršanai, augu kultivēšanai un ražas novākšanai. International Harvester pārdeva vairāk nekā piecus miljonus Farmall traktoru, bet 1977. gadā izlaida unikālo viena rotora Axial-Flow® rotācijas kombainu, kas revolucionizēja lauksaimniecības nozari ar savu vienkāršību, iegūto graudu kvalitāti, ražas ietaupījumu, piemērošanos attiecīgajam labības veidam, atbilstīgu jaudu un augsto tālākpārdošanas vērtību. Axial-Flow kombaini joprojām nosaka tehniskos standartus ražas novākšanas tehnikas ražošanas jomā.

Uzņēmums Case IH tika nodibināts 1985. gadā, kad Dž. I. Keiss iegādājās International Harvester lauksaimniecības nodaļu, apvienojot Keisa un IH (International Harvester) mantojumu vienā zīmolā. Tā pirmais produkts, Magnum traktors, ar no 160 zs līdz 240 zs lielu jaudu tika ieviests 1987. gadā un kļuva par pirmo traktoru, kas ieguvis Rūpnieciskā dizaina izcilības balvu (IDEA). Tagad, ražojot traktorus ar līdz pat 380 zs lielu jaudu, Magnum turpina būt viena no vispazīstamākajām Case IH iekārtām ar vairāk nekā 150 000 pārdotiem traktoriem.

Revolucionārais Case IH Quadtrac traktors, kas tika izlaists 1996. gadā, uzstādīja jaunu kvalitātes latiņu, kas joprojām nav pārspēta. Pašlaik, ietverot visjaudīgāko sērijveida traktoru pasaulē, Steiger® Quadtrac 620 ar līdz pat 692 zs lielu jaudu nodrošina vislielāko vilkšanas spēku, vienlaikus garantējot efektīvu, zemi saudzējošu aršanu un vagošanu.

Kopš šī gadsimta sākuma, kad Case IH atkārtoti ieviesa Farmall zīmolu, tehnisko jauninājumu ieviešana uzņēmumā nav pārtraukta ne mirkli. 
• Case IH lauksaimniecības sistēmas Advanced Farming Systems (AFS™), kas lauku darbos nodrošina līdz pat 2,5 cm lielu precizitāti, vairāk nekā divus gadu desmitus ir precīzās lauksaimniecības tehnikas ražošanas nozares vadībā, piedāvājot lauksaimniekiem iespēju maksimāli palielināt darba ražīgumu un rentabilitāti, izmantojot satelītu tehnoloģijas.
• 2000. gadā Case IH izlaida traktorus ar pastāvīgi mainīgo transmisijas tehnoloģiju, kas ļauj uzņēmuma CVX traktoriem nodrošināt optimālu jaudas un degvielas ekonomijas kombināciju.
• Patentētās „Efektīvās jaudas” dzinēju tehnoloģijas nodrošina Case IH iekārtu atbilstību jaunākajiem IV posma (4. galīgā līmeņa) izmešu standartiem bez sarežģītām izplūdes gāzu recirkulācijas sistēmām vai makrodaļiņu filtriem.
• 2014. gadā EIMA International izstādē Boloņā, Itālijā, Case IH Magnum 380 CVX tika novērtēts kā „Gada traktors 2015”. Tajā pašā gadā Case IH prezentēja arī Rowtrac CVX traktoru, kas apvieno atsevišķas kāpurķēžu un riteņu traktora priekšrocības.
• Case IH kvalitatīvais sniegums turpinājās arī 2015. gadā, kad jaunais Case IH Optum CVX traktors Agritechnica izstādē tika nosaukts par „2016. gada iekārtu”. Tiesnešus pārsteidza tā neticamais barošanas bloka dizains, izcilā jaudas un svara attiecība, manevrēšanas spēja, efektivitāte un uzticamība.
• Optum 300 CVX vērtējumu „Gada traktors 2017” saņēma 2016. gada EIMA starptautiskajā lauksaimniecības iekārtu izstādē Itālijā, kur tiesneši uzteica tā lielo jaudu, dizainu, kas nodrošina nelielu svaru un atbilst Eiropas lauksaimnieku vajadzībām. Tiesnešu lēmums apstiprina Case IH uz lauksaimnieku vajadzībām vērsto filozofiju un Optum CVX nozīmi augošajā lielas jaudas/kompakto traktoru tirgus segmentā.
• 2016. gada Farm Progress izstādes apmeklētāji ASV bija pārsteigti, kad Case IH prezentēja savu jauno autonomā traktora koncepciju. Šī koncepcija, kas paredz autonomu traktora darbību, plaši izmantojot lauka apstrādes instrumentus, ir izstrādāta, lai padarītu lauksaimniecību efektīvāku, ekonomiskāku un videi draudzīgāku laikā, kad profesionāla darbaspēka atrašana lauksaimniekiem visā pasaulē kļūst arvien sarežģītāka.

„Case IH pastāvēšanas 175. gadadiena ir apliecinājums daudziem kvalitātes, neatlaidības un progresa caurvītiem gadiem. Tā ir arī iespēja pārdomāt mūsu darbības pamatprincipus, kas attiecas uz novatoriskām tehnoloģijām, efektīvas jaudas un agronomijas dizainu, kā arī mūsu filozofiju, kas nemainīsies arī nākotnē,” piebilst Andreass Klauzers.

„Esmu pārliecināts, ka gadījumā, ja Keisa kungs varētu redzēt savu uzņēmumu šodien, viņš tūlīt pamanītu, ka uz pamatvērtībām, kuras viņš aizstāvēja visus šos gadus, joprojām balstās itin viss, ko mēs darām. Man nav šaubu, ka viņš dotu savu svētību mūsu pieejai iesaistīt klientus jauna modeļu klāsta izveidē un produktu atjaunināšanā, ņemot vērā viņu iecerēto produktu dizainu, taču to, ko viņš domātu par mūsu autonomā traktora koncepciju, mēs varam tikai minēt.”
„Kad es domāju par milzīgo transformāciju, kas notikusi lauksaimniecībā pēdējos 175 gados, ir ļoti aizraujoši iztēloties, kas varētu tikt sasniegts nākamo 175 gadu laikā. Esmu pārliecināts, ka tas viss svinību laikā tiks apspriests ar mūsu klientiem, izplatītājiem un darbiniekiem.”

Case IH ir profesionāļu izvēle, kas balstīta uz vairāk nekā 170 gadu mantojumu un pieredzi lauksaimniecības nozarē. Jaudīgu traktoru, kombainu un siena presēšanas iekārtu klāstu atbalsta globāls, ļoti profesionālu izplatītāju tīkls, kas paredzēts, lai nodrošinātu mūsu klientiem izcilu atbalstu un piedāvātu risinājumus, kas nepieciešami, lai būtu produktīvi un efektīvi 21. gadsimtā.

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu