Sēklas

Dotnuvas sēklas - bagātīgai ražai

“Dotnuva Baltic” pārstāv un izplata LAMMC Lauksaimniecības institūta un slavenu Rietumeiropas selekcijas un sēklu uzņēmumu izstrādātās, dažādu lauksaimniecības augu šķirņu, sēklas. Mēs sadarbojamies ar Lantmännen SW Seed, Rapool, Saaten Union, DSV, Maribo Seed, Syngenta Seeds, RAGT, DLF Seeds & Science un citiem. Lauksaimniekiem tiek piedāvātas vairāk nekā 100 lauksaimniecības augu sugu augstas kvalitātes sēklas. “Dotnuva Baltic” izplatītās augu šķirnes pirms reģistrēšanas tiek pārbaudītas augu šķirņu izpētes stacijās un izmēģinājumu sējumos lauksaimnieku laukos.
"Dotnuva Baltic" organizē graudaugu, rapšu, zāles, zālāju sēklu pavairošanu Lietuvā. Tās audzē vairāk nekā 60 Lietuvas progresīvāko lauksaimnieku un lauksaimniecības uzņēmumu. Rūpnīcā sagatavotas sēklas tiek izplatītas: Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā un saskaņā ar līgumiem – arī partneriem no Rietumeiropas. 
 

Sēklas

UAB “Dotnuva Baltic” sēklu ražotne


2003. gada pavasarī tika pabeigta celtniecība un uzsākta darbība modernajā “Dotnuva Baltic” sēklu sagatavošanas rūpnīcā. Rūpnīca var sagatavot 22 tūkstošus tonnu sēklu. Rūpnīca ir aprīkota ar modernu Dānijas uzņēmuma “Cimbria” aprīkojumu, datorizēta procesa vadības sistēma nodrošina augstu sēklu kvalitāti. Katrs sēklu sūtījums rūpnīcas laboratorijā iziet stingru trīs līmeņu kontroli. Sagatavotās sēklas novērtē Valsts sēklu un graudu dienestā. Tiek sertificētas tikai sēklas, kas atbilst obligātajām kvalitātes prasībām.
2006. gadā tika uzlabota sēklu krāsošana rūpnīcā - 100 % pārklājuma tehnoloģija: sēklas iekrāso ar putām, kas traipus izlīdzina vēl vienmērīgāk, palīdzot labāk apstrādāt grūti sasniedzamās graudu vietas. Vienmērīgs traipa graudu pārklājums ilgāk pasargā augu stādus no slimībām. Rūpnīcā veikts vēl viens uzlabojums - ir uzbūvēts papildu aprīkojums, kas sēklas notīra un sašķiro pēc svara. Tā rezultātā iegūst vēl viendabīgākas frakcijas un labāku sēklu kvalitāti. Vienas frakcijas graudi laukā dīgst un attīstās vienmērīgi, kā rezultātā tiek panākta augstāka kvalitāte un lielāka raža.
 

Jautājiet speciālistam
Dace Kazlauska

Graudaugu un rapšu sēklu tirdzniecības vadītāja

Dace Kazlauska

+371 26475109

Uzrakstiet pieprasījumu speciālistam
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu