Apvērsums lauksaimniecības tehnikā: prezentēts autonomais traktors

08.09.2016

Traktors attīsta 419 zirgspēku jaudu un spēj maksimāli sasniegt ātrumu 50 km/h. Pagaidām izstrādātāji neatklāj, cik tamlīdzīgs bezpilota traktors maksātu sērijveida ražošanā. 

Nākotnē kvalificētu traktoristu trūkumam vairs nevajadzētu biedēt. No 30. augusta līdz 1. septembrim ASV notikušajā  progresīvo lauksaimniecības jaunumu izstādē Farm Progress Show prezentēts autonomais traktors bez kabīnes. Šo konceptuālo traktora modeli izveidojis pasaulē pazīstamais traktoru un lauksaimniecības tehnikas ražotājs Case IH. Šī ražotāja pārstāvis Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, sabiedrība Dotnuva Baltic, jauno traktora modeli vērtē kā iespējamu izvēli mūsu zemes lauksaimniecībai tuvā nākotnē.

Izstādē prezentētajam konceptuālajam traktoram nav kabīnes, taču tajā ir iestrādātas jaunās, automātiskās precīzās lauksaimniecības tehnoloģijas. Pie šī traktora varētu pievienot visdažādākos lauksaimniecībā izmantojamos darbarīkus. Saimniecības darbinieki varēs no attāluma vērot un kontrolēt šī traktora darbu.

„Prieks, ka ražotājs, ar kuru mēs sekmīgi sadarbojamies jau vairākus gadus, nestāv uz vietas, bet arvien piedāvā ko jaunu, interesantu un vajadzīgu vienmēr attīstībā esošajai lauksaimniecībai. Uzskatu, ka šī tehnoloģija ir aktuāla arī tādai valstij, kā Lietuva. Kā zināms, iedzīvotāju mūsu valstī paliek mazāk, lauksaimniecībā strādājošus profesionāļus saimniekiem atrast ir arvien grūtāk. Tā kā šāda traktora vadīšanai nav vajadzīgs atsevišķs operators, tas varētu būt labs risinājums šādā situācijā,“ – teica Case IH pārstāvja Lietuvā, sabiedrības Dotnuva Baltic pārdošanas menedžeris Marjus Pranaitis (Marius Pranaitis).

Jaunais konceptuālais modelis ir Case IH atbilde jaunajām, pieaugošajām lauksaimniecības vajadzībām, piemērot arvien vairāk autonomus risinājums. Ražotāji šo tehnoloģiju apņemas piedāvāt klientiem, kas tiecas pēc lielākas darba efektivitātes apstrādājot zemi, sējot, apsmidzinot laukus, kā arī novācot ražu. Autonomā traktora bez kabīnes konstrukcija balstīta jau esošā Case IH Magnum traktora modeļa risinājumos. Pēc Dotnuva Baltic pārstāvja M. Pranaiša teiktā, izstādē prezentētais autonomā traktora modelis ir vēl viens solis, ceļā uz precīzo lauksaimniecību.

Jaunajā darba mašīnā ir iestrādātas interaktīvo sakaru tehnoloģijas, kas ļauj no attāluma novērot iepriekš ieprogrammētu operāciju izpildi. Automātiski tiek aprēķināta zemes gabala platība un izvēlēti efektīvākie parametri, kā arī piemērotākie ceļi apvidū. Radars un novērošanas kameras ļauj transportlīdzeklim noteikt stacionārus vai kustīgus šķēršļus savā ceļā. Pie šķēršļiem traktors apstājas, ar skaņas un attēla signāliem ziņo par to operatoram, kā arī gaida jaunas komandas. Pārtrūkstot GPS vai vietējam signālam, kā arī tad, kad tiek nospiesta poga Stop, transportlīdzeklis nekavējoties apstājas.

Traktora vadīšanas operators var uzraudzīt un regulēt braukšanas ceļus ar datoru vai citu viedierīci. Jaunā traktora tehnoloģija ļauj vadīt vairākus šādus transportlīdzekļus vienlaikus. Tehnoloģiskie pilnveidojumi palīdzēs optimizēt izsējas normu, kā arī labāk pielāgoties mainīgajiem laika apstākļiem.

Šis Farm Progress Show izstādē prezentētais jaunums ir Case IH un CNH Industrial jaunumu grupas gara ražojums. CNH grupa sadarbojās ar bezceļu transportlīdzekļu autonomo tehnoloģiju izveides līderi, kompāniju Autonomous Solutions Incorporated. Jaunā konceptuālā modeļa tehnoloģiju var pielāgot arī parastajiem traktoriem, kuriem ir kabīne. 

Video: 

 

Saņemiet speciālista konsultāciju?

  1. Izvēlieties tuvāko filiāli.
  2. Sazinieties ar menedžeri vai atstājiet savus kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lv vietnē tiek izmantoti četri galvenie sīkdatņu veidi.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkdatņu izmantošanai.

Sīkāka informācija par sīkdatnēm un to izmantošanu